V Tomto Článku:

Náklady na jídlo se stále zvyšují a vyšší ceny ovlivňují víc než jen nabídky restaurací. Potravinářské obchody, velké skladovací skladiště, kina a dokonce i trhy farmářů se staly kořistí těžkého zatížení inflace. Jedení na 10 dolarů na den je mnohem tvrdší než to bývalo.

Na dietě

Žena, která se šlehá do salátu

Člověk tlačí hotovou pizzu z trouby

Muž, který tlačí hotovou pizzu z trouby

Zvažte rozhodnutí pečlivě jíst. Pro jednu osobu s rozpočtem není stravování vždy nejdražší možností. Sub, taco nebo plátek pizzy může stát až $ 2 nebo $ 3. To je jen třetina svého rozpočtu na denní stravu a nemusíte nakupovat jednotlivé ingredience.

Dvě ženy jíst jídlo společně doma

Se večeří špaget

Vzpomeňte si na slova suchá, zmrazená a konzervovaná. Přestože jsou preferovány čerstvé produkty, potraviny, které jsou balené, zmrazené nebo konzervované, jsou obvykle mnohem levnější. Hotové těstoviny vám ukáží $ 3- $ 4, zatímco krabice špaget bude asi $ 1. (Jedna krabice špaget je dlouhá cesta.) Konzervované polévky a ovoce lze zakoupit za méně než 1 dolar. Zmrazené vegetariáni jsou obvykle nižší než 2 dolary.

lasagne bolognese

Předem připravené jídlo na stole

Uhněte si snídani a podezírat předem připravené jídlo. Jistě, ráno jsou jednoduché a pohodlné, ale box z pěti obvykle běží mezi $ 3 a $ 4. Místo toho se zdravé se svazkem banánů na přibližně 39 centů za libru a plechovku sušené ovesné vločky za přibližně 1 dolar. Co se týče předem připravených jídel, jsou určitě pohodlné. Buďte opatrní, pokud jde o jejich cenu. Předem připravený balíček "Večeře pro dva" za 9,99 dolarů není moc. Můžete také jít ven do restaurace a strávit další dva dolary, aby se jídlo stalo čerstvé. Nicméně, 3,99 dolarů zmrazená pizza je úsporné a obvykle docela chutné.

Zobrazování bio vajec v krabicích

Vejce na poličce obchodu s potravinami

Změňte měřítko zpět na maso. Masožravci nenávidí to slyšet, ale pravdou je, že maso je drahé a kupuje to nepomůže jíst za 10 dolarů na den. Podívejte se na náhražky bílkovin jako karton vajec za 99 centů nebo obecné ořechy značky. Jezte maso jednou týdně a pouze v případě, že obchody s potravinami nabízejí speciality.

Krásná mladá žena nakupování v potravinách

Porovnání cen v obchodě s potravinami

Řekni sbohem značkám. Pennies se přidávají, zvlášť když počítáte pouze na 10 USD. Byli jsme vymývání mozku, abychom tomu nevěřili, ale většina jídel mimo značku se vyrábí se stejnými složkami jejich nejoblíbenějších soupeřů. Zdá se, že je menší rozdíl při porovnávání 1,59 dolaru na 1,79 dolaru, ale vaše náklady na potraviny se sníží, pokud obcházíte fantazijní značku.

večeře ve skleněných nádobách

Zbytky skládané v kontejnerech Tupperware

Použijte zbytky. Většina lidí dělá víc než dostatek jídla, když vaří doma. Protahování hovězího masa přes dvě jídla nebo mikrovlnné troubování na pizzu na oběd další den pomůže snížit náklady na jídlo.


Video: Jak se najíst jako Král v Dollar store. Kamil a Michal vs Dollar Store